| 

קשה יש רק בלחם-המלצה של צופיוש

ספר זה מספר על המשפחה של נתנאל שעולים ארצה כאשר הוא בן שמונה ומתיישבים ברעננה הוא מנסה להבין את המקום החדש תוך מאבק על המעמד החברתי... בספר נשזר סיפורם של חבריו לשבט בבני-עקיבא.. רובו הגדול של הספר מבוסס על דברים שקרו(במציאות) ומיעוט על דברים שעשויים היו לקרות. הספר נועד לילדים ובני נוער והוא עשוי גם לעניין מבוגרים בספר בטח תמצאו סיפור אחדשניים שאולי נגעו ללבכם.(התקציר שלי על הספר)

תקציר הספר:
משפחתו של נתנאל בן השמונה עולה לישראל מארה"ב ומתיישבת ברעננה. נתנאל מנסה להבין את המקום החדש שאליו הגיע, תוך מאבק על מעמדו החברתי. דרך עיניו הילדותיות ובאמצעות סיפורים מתובלים בהומור נפרשת לפנינו תמונה של החיים בקהילה דתית-לאומית טיפוסית בשנות השמונים.
נתנאל החולמני לא ממש מצליח להשתלב בלימודים או בכלל מסגרת פורמלית אחרת, ונמשך במקום זאת להרפתקאות, אולם המפגש עם ערכי תנועת הנוער בני-עקיבא והתחברותו לחבורה מיוחדת במינה מחוללים שינויים בנפשו הצעירה.
במהלך "קשה יש רק בלחם" נשזר סיפורו האישי בספורה של החבורה, העומדת בפני דילמות רבות באשר לזהות הדתית. החבורה הולכת ומתגבשת, ונוצר בה תמהיל של כוחות חיים חזקים יחד עם חיפוש כן אחר חיים אידיאליסטיים. מן הספר עול קריאה לדבוק בדרך התורה, ולצידה גם מוצבים תמרורי אזהרה מפני החסרונות הכרוכים ביראת שמים בוסרית. (הספר מוקדש לזכרו של סגן הדר גולדין הי"ד)